ÚTICÉL - KOREA

A feltétlen engedelmesség koreai áldozatai

A feltétlen engedelmesség koreai áldozatai

Volt szerencsém belebotlani a National Geographic Channel légikatasztrófákról szóló dokumentumfilmjébe, s mivel az epizód a Korean Air 8509-es járatának szerencsétlenségéről szólt, nem kapcsoltam tovább. A teherszállító gép lassan 20 éve, 1999. december 22-én, pár perccel a londoni Stansted repülőtérről való felszállás után zuhant le. A legénység mind a négy tagja életét vesztette.

fplhvt4khwdid88ynqbocx9e9sy.jpg

A dokumentumfilmben a szerencsétlenség utáni vizsgálatot követték végig, amelyből kiderült, hogy a balesetet egy viszonylag kezelhető hiba idézte elő, és a baj megakadályozható lett volna, ha a személyzet a helyzet magaslatán áll.

Azonban a repülő hangdobozában rögzítettek alapján egyértelművé vált, hogy a gép kapitánya a másodpilótát komolyan lekezelte, már felszállás előtt ingerült, megalázó és durva módon torkollta le. Ennek következményeként a másodpilóta nem merte a helyzetnek megfelelően átvenni a kormányzást - ez a kapitány műhorizontjának meghibásodása miatt feltétlenül szükséges lett volna -, hanem hallgatott, s ez a gépen tartózkodó négy ember életébe került.

A vizsgálat során az emberi tényezőt górcső alá véve derült ki, hogy mi vezetett a másodpilóta hallgatásához. A magyarázatban fő okként azt emelték ki, hogy a kapitány korábban katona volt, a hadseregben hozzászokott, hogy alárendeltjeitől a feltétlen engedelmességen túl a durva bánásmód elviselését is megkövetelje. Ám mi, koreai filmek nézői, a koreai kultúra iránt érdeklődők ennél jobban tudjuk a választ. A megfélemlített másodpilóta nem a volt katonával, hanem felettesével nem mert - még egy ilyen életveszélyes helyzetben sem - szembeszállni! Abban az országban, ahol a főnök mások szeme láttára akár fizikai retorziókat is alkalmaz beosztottjával szemben, a 33 éves első tiszt az 57 éves kapitánnyal szemben csak néma lehetett. A rangban, korban, pozícióban vagy bármilyen más szempontból magasabb társadalmi helyzetben levővel a világ azon részében elképzelhetetlen ellenkezni. Igaz ez Ázsia más országaira is, de Dél-Koreára kiemelten. A szigorú alá-fölérendeltségi viszony a jelenben is meghatározója a koreai társadalomnak. Hiába, hogy a nemzetközi légiközlekedés szabályai ilyen esetben előírják, hogy a másodpilóta át kell vegye a kormányzást, pontosan meghatározva, milyen mondatoknak kell elhangoznia, ezt felülírja a nemzet, egyre több kárt okozó kultúrája. Az évszázadokkal ezelőtti Korea számára Kína és Japán árnyékában és általuk nem egyszer fenyegetve, a kötött társadalmi hierarchia a továbbélést biztosította. Ami azonban hasznos volt korábban, már hosszú ideje akadálya a fejlődésnek.

Persze bárki mondhatja, hogy az eset húsz éve történt, azóta a hozzáállás megváltozott. Csakhogy 2014. április 16., a Sewol komphajó rengeteg fiatal áldozatot követelő katasztrófája nincs olyan távol. Nyilván nem én vagyok az egyetlen, aki összeszoruló szívvel követte a baleset utáni napok eseményeit abban a reményben, hogy a komp személyzete által kabinjaikba visszaparancsolt középiskolás gyerekeket élve tudják kimenteni. Nem így történt. A kamaszkor a világ bámely pontján a lázadás időszakaként ismert - kivéve Dél-Koreát. Mindannyian tudjuk, milyen tenyérviszkettetően képes egy kamasz lázadni, visszabeszélni az idősebbeknek, a saját szüleinek. És mennyire hajlamos menni a saját feje után, még ha a feje be is törik eközben.

Azok a koreai gyerekek, egytől egyig a szüleik szeme fénye, a személyzet utasítását elfogadva visszamasíroztak a kabinokba. Egyetlen srác sem volt, aki azt mondta volna: a fene ebbe a hülyébe, én mást fogok tenni!

Visszatérve a Korean Air 8509-es járatának szerencsétlenségére, a baleset körülményeinek felderítése után a brit légiközlekedési baleseteket vizsgáló hivatal ajánlásokat tett a Korean Airnek, hogy vizsgálja felül a pilótaoktatást és a vállalati kultúrát, továbbá hogy segítsék az első tiszt és a kapitány szabad beszélgetését. Kíváncsi lennék rá, az ajánlások nyomán változtattak-e, s ha igen, a repülés szereplői, akik a feltétlen engedelmességben szocializálódtak, képesek-e munkavégzés közben ezt levetkőzni. Mert ha nem, akkor meggondolandó, biztonságos-e bámelyik koreai légitársaság járatán utazni.

Természetesen, mindkét esetben szigorú vizsgálat zajlott le, a kompkatasztrófa személyzetének életben maradt tagjait példásan megbüntették. De vajon csak ők követtek el hibát? Nem a társadalom egésze hibáztatható? 

A figyelmeztetéseket már épp elégszer megkapták. Változtatni kellene, hogy ne kelljen gyászolni.

A rossz hozzáállásnak nemcsak a két katasztrófában meghaltak az áldozatai.

https://www.airspacemag.com/videos/category/new-label/cultural-norms-cloud-cockpit-communications/
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_Korean_Air_Cargo_8509-es_j%C3%A1rat%C3%A1nak_balesete
https://en.wikipedia.org/wiki/Impact_of_culture_on_aviation_safety
30 komment katasztrófa Tovább
A feltétlen engedelmesség koreai áldozatai Tovább
Facebook Tweet Tetszik
0
30 komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Munkásokat hívtunk és emberek érkeztek Munkásokat hívtunk és emberek érkeztek
  • Eltűnő és elfeledett népek Szahalinon - második rész Eltűnő és elfeledett népek Szahalinon - második rész
  • Eltűnő és elfeledett népek Szahalinon - első rész Eltűnő és elfeledett népek Szahalinon - első rész
  • Ride Away - filmajánló és ráadás Ride Away - filmajánló és ráadás
  • Isten éltessen! Isten éltessen!

A bejegyzés trackback címe:

https://uticelkorea.blog.hu/api/trackback/id/tr2214865030

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

2019.05.28. 03:47:34

Igen, változtattak az ajánlások nyomán- pl. az egész légitársaságon belül, mindig, mindenhol kötelezővé tették az angol nyelvet, hogy ezzel is távolítsák a dolgozókat a merev koreai hierarchiától.
Állítólag bejött :)))
Válasz erre 

xingie 2019.05.28. 05:52:09

A Sewol komp elsullyedese egy ekes es sajnos borzalmas peldaja a hierarchia rendszer negativ oldalainak itt Koreaban... Pont par hete futottam bele egy rovidebb dokumentum filmbe Youtube-on, ahol bejatszottak az eredeti hangfelveteleket es kozben mutattak a sullyedo kompot, hat en ennyire regen nem bogtem semmin.
Sajnos azt veszem eszre, hogy bar valtoznak a dolgok itt Koreaban, de meg mindig oriasi jelentosege van a kornak es hogy valaki feletted all rangban, foleg az idosek szeretik ezt sokszor kihasznalni... Ilyenkor kicsit pozitivum, hogy kulfoldi vagyok, mert en ram nem vetitik ki ezt olyan szigoruan.
Válasz erre 

ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró · http://bircahang.org 2019.05.28. 06:59:21

Ez amolyan liberális, amerikai mítosz. Hogy jön az egyedi szuperhős, s átgázolva mindenen, egyedül mindent megold.
Válasz erre 

paráznabillegető 2019.05.28. 07:49:22

@MAXVAL bircaman közíró: csak belebégette a hülyeségét a mester.
Válasz erre 

fofilozofus · http://megmondomhogymihulyeseg.blog.hu/ 2019.05.28. 07:51:32

Ez így a kontextusból kiemelve igaznak tűnik. De fel kellene sorolni azokat az eseteket is, mikor az engedelmesség hiánya okozott halálos katasztrófákat. A koreai társadalom sikeres, működőképes. Ez így egy egész. Egyszer Puskás mondta, mikor a társai reklamáltak, mert elvettek tőlük egy jogos gólt: egy bajnokságban a bíró elvesz a csapattól 10 pontot jogtalanul, és ad neki 10 pontot jogtalanul. Itt is ez a helyzet. Fel lehetne hozni biztosan egy másik példát, ahol az engedetlenség volt káros és a szófogadás hasznos. Miért ítéljük meg Koreát a mi életfelfogásunk szerint? Mivel ők is működőképesek, és jól muzsikálnak, az ő megoldásuk is jó. Ki mondta, hogy egy feladatnak csak egy jó megoldása van????
Válasz erre 

Pallos Levente · http://www.pallos.tk 2019.05.28. 08:17:42

@fofilozofus: A meritokrácia definíció szerint hatékonyabb a szenioritás alapú vezetésnél.
Válasz erre 

silent man 2019.05.28. 08:18:23

A repülőnek nem igazán van hangdoboza, mindazonáltal.
Válasz erre 

Kreml propaganda osztály bérszámfejtés 2019.05.28. 08:19:02

@MAXVAL bircaman közíró: Csak politikai posztok kommentjeiért fizetünk.
Válasz erre 

Konstantin Nemeth 2019.05.28. 08:50:57

Van itt pár embernek gondja az értő olvasással. A probléma nem a feltétlen engedelmesség, hanem kettős: (1) az, hogy a kapitány egy hatálbyna lévő utasításnak ellentmondó parancsot adott ki, és (2) azt a pilóta végrehajtotta! Ezért haltak meg. Az első pont azért súlyos - és ez magyarországon is jelen van -, mert a nagyokos mindent jobban tud és felülírja a hatályos szabályokat, amik betartásával persze nem haltak volna meg négyen. A második pont meg azért baj, met az idióta, sőt törvénytelen parancsot, utasítást nem vagy köteles követni, ebben az esetben nem is kellett volna követni. "A koreai társadalom sikeres, működőképes." Hát, a halálesetet nem nevezném annak. Az ottani korrupt világot sem. Meg a bennük lévő idegfeszültséget sem.
Válasz erre 

lezlidzsi84 2019.05.28. 09:13:27

"Kíváncsi lennék rá, az ajánlások nyomán változtattak-e, s ha igen, a repülés szereplői, akik a feltétlen engedelmességben szocializálódtak, képesek-e munkavégzés közben ezt levetkőzni." Igen, változtattak: 1999-ig a Korean Air volt a világ egyik legveszélyesebb "mainstream" légitársasága (kb a tajvani Air China volt még hasonló kategória, szintén a céges mentalitás miatt), azóta viszont nem volt halálos balesetük.
Válasz erre 

Kard 2019.05.28. 09:40:07

Most már értem miért tud fennmaradni egy Észak-Korea. Minden más nemzet rég százszor fellázadt volna az ellen ami ott van.
Válasz erre 

Pierr Kardán 2019.05.28. 10:12:36

@Kreml propaganda osztály bérszámfejtés: Most társadalmi munkában, ingyen kommentelt. Náluk most van kommunista szombat, ilyenkor nem fizetését kommentel, hanem szabad akaratából.
Válasz erre 

Dr. Fotos 2019.05.28. 10:25:43

Jo kis ellenpelda az Air France (Rio->Parizs) katasztrofaja amikor a masodpilota szoban atadta az iranyitast de valjoaban a kezevel huzta tovabbra is hatra a stick-et ezzel neglegalva a kapitany iranyitasi szandekait. Mire rajottek, hogy mit muvel az idiota, mar keso volt. Tobb szazan haltak meg emiatt. :( Ott valszeg egy koreai csapat tulelte volna. Szoval nem lehet ennyire altalanositani. A tekintelyelv nem lenne gaz ha az aki az utasitast adja, ratermett es tenyleg jo utasitast ad. De mivel az is ember, tevedhet, bar nem akkorat mint a kompbalesetnel. Ott dilettans volt az ember.
Válasz erre 

enrikokaruszo 2019.05.28. 15:13:17

ugyanez a magatartás más helyzetekben életeket menthet, így ennek az írásnak nem sok értelme van
Válasz erre 

cinke56 2019.05.28. 15:50:03

@croc: Ez örömteli, mert legalább a repülésbiztonság kérdését előreviszi, ha a társadalom egészének problémáját nem is oldja meg.
Válasz erre 

cinke56 2019.05.28. 15:54:51

@xingie: A Sewol katasztrófája nagyon erős figyelmeztetés volt. Azokat sújtotta a tragédia, akik kezében a változtatás lehetősége, a fiatalokat.
Válasz erre 

sinus67 2019.05.28. 16:00:13

@enrikokaruszo:

Úgy látszik olyan ez nálad, mint a biztonsági öv használatára kötelezés.
Mivel 100-ból néhányszor megmenekült valaki azért, mert nem kötötte be az övet, az öv használatára buzdító kampánynak nem sok értelme van?
Válasz erre 

enrikokaruszo 2019.05.28. 16:00:43

@cinke56: véleményem szerint nagyon kevés információ alapján itéljük meg ezeket a magatartásokat, és eredményességüket....valami oka van, hogy ott ilyen a társadalom, sőt, valószínűleg sok oka, mi pedig ebből a kultúrából, a saját tapasztalataink alapján megmondjuk nekik a tutit
Válasz erre 

enrikokaruszo 2019.05.28. 16:03:04

@sinus67: sorold az eseteket, kérlek, melyek az ázsiai tekintélytisztelettel kapcsolatos döntési helyzetekről szólnak, hadd tanuljak, köszi
Válasz erre 

sinus67 2019.05.28. 16:08:40

@enrikokaruszo:

Ezt írod: "...saját tapasztalataink alapján megmondjuk nekik a tutit."

Erre most olyan hangnemben szólsz, hogy Te megmondod a tutit.
Először is Te írtad, hogy más helyzetekben ez életeket menthet.
Hadi helyzetet kivéve, sorold légyszives a példákat! Hadd tudjuk meg a tutit!
Válasz erre 

cinke56 2019.05.28. 16:10:44

@fofilozofus: A sikeresség nézőpont kérdése. Sikernek tekinthetjük természetesen az ország vagy az egyén gazdagodását. Dél-Korea GDP-je igen figyelemreméltó, de az országban nagyon sokan vesztesei a gazdasági csodának. Véleményem szerint a fejlődés nem gazdasági kérdés, legalábbis nem elsősorban. A szellemi-lelki fejlődés kérdésében a koreaiak semiképpen nem nevezhetők sikeresnek.
Válasz erre 

cinke56 2019.05.28. 16:11:31

@silent man: Köszönöm a kiigazítást.
Válasz erre 

enrikokaruszo 2019.05.28. 16:13:57

@sinus67: menthet, érted a szót?
az egyértelmű elitélés, ami zavar az egészben, két eset alapján, ami bajt okozott, holott, amikor nincs tragédia, vagyis jó döntés születik, azt nem dokumentáljuk ilyen alaposan, érthető?
Válasz erre 

cinke56 2019.05.28. 16:15:47

@Kard: Annak azért nem ez az egyetlen oka.
Válasz erre 

cinke56 2019.05.28. 16:21:28

@enrikokaruszo: Nem olyan kevés az a "nagyon kevés információ". Ha van kedved, mazsolázz a korábbi posztokból.
Válasz erre 

enrikokaruszo 2019.05.28. 16:43:54

@cinke56: ja, mind az alkalmazott pszichológia idevágó területének szakértői vagyunk, ez kiviláglik az eddigiekből:)
Válasz erre 

pizo 2019.05.28. 20:21:16

@Kreml propaganda osztály bérszámfejtés: Hehe:)
Válasz erre 

hanguktaekwondoo 2019.06.02. 17:29:03

@fofilozofus: Korea alapvetően nem sikeres. csak a füstje nagy jelenleg, a lángja kicsi. A médiában szépen eladja magát -bár a tapasztaltabbak látják, hogy ebben a szegmensben is sémára épül az ipar- , viszont a lakosság nagy része hitelből vásárol, heti átlagban kb. ötvenen ugranak a háztetőkről, sokan végeznek lélekölő, nem kvalitásuknak megfelelő munkát, csak mert nem választhattak akaratuk szerint, érzelmileg -pszichésen a lakosság legalább fele csomóra kötve, hiszen a poshadt konfuce úgy hever az agyakban mint nálunk a láncra kötött Biblia egy jobb garniszállóban. Ahol a logikus gondolkodás tabujának ekkora hagyományereje van -csak azért, hogy a többséget vagy az idősebbet ne hozzuk kellemetlen helyzetbe- ott a társadalom tarthat külországoknak akármilyen plasztikusra fazonírozott konstans parasztvakítást, attól még, hogy közhellyel éljek: a király meztelen
Válasz erre 
Mégsem
Mégsem

Megjegyzés:

Keresés

Ajánlott oldalak

  • Korea ékkövei

Bejegyzések

  • Tűnődés múlton és jelenen
  • A magas épületek eltakarják az eget - Csilszu és Manszu
  • ... aki csendben tornyot épít
  • Brazília, a választott haza
  • Munkásokat hívtunk és emberek érkeztek
  • Híd az úthoz
  • Drog, avagy a koreai jéghegy csúcsa
  • Ragyogó pillanat - Everglow
  • Eltűnő és elfeledett népek Szahalinon - második rész
  • Eltűnő és elfeledett népek Szahalinon - első rész

Címkék

agios neophytos monastery (1) ainuk (1) állampolgárság (1) amikor eljő a tavasz (1) an (1) andong (1) aogashima (1) apollinaire (1) apró szerzetesek (1) arirang (1) asakawa noritaka (1) asakawa takumi (1) a király és a bohóc (1) bae bien-u (1) bae hyoung-jun (1) balatongyörök (1) bangudae sziklavésetek (1) baráthosi balogh benedek (2) bari (1) bérelt oppa (1) bibimbap (1) bokbunja (1) bosszú (1) botanikus kert (2) boys do not cry (1) bozóky dezső (1) buan (1) Búbánatvölgy (1) búcsú (1) budapest (1) buddha (1) buddha születésnapja (1) buddhizmus (7) bukchon hanok (1) bulgária (1) busan (4) byeonsanbando nemzeti park (1) chaeseokgang (1) Changdeokgung (2) Cheonggyecheon patak (3) chilsu and mansu (1) Cho-ui (1) Choi Min-sik (3) chunjie (1) chuno (1) chun kyung-ja (1) cinke (1) ciprus (2) corallia beach (1) csehszlovákia (1) csilin tartomány (1) Csong An Szunim (1) cui jian (1) cukor (1) cyberbullying (1) daedunsan (1) dankook egyetem (1) Dasan (1) deulggae sujebi (1) diaszpóra (5) diktatúra (1) dmz (2) DMZ (1) dobogókő (1) dokdo (1) dokumentumfilm (1) dolmen (1) donguibogam (1) dowon choi (1) drámák (1) édes babpaszta (1) égi postás (1) éjszakai repülés (1) élelmiszerek (1) eorimok ösvény (1) erdő (1) erőd (2) észak-korea (1) észak-koreai árvák (2) etnikai koreai (4) európa (1) fák (1) fashion king (1) festészet (1) film (2) filmajánló (7) filmek (1) filmfelirat (14) filmkritika (1) fogyatékkal élők (1) főnix (1) forest of wisdom (1) forever enthralled (1) fotóművészet (1) fotórealizmus (1) frederick mackenzie (1) gaeamsa (1) gamcheon culture village (1) ganwolam (1) gochang (1) Gochangeupseong (1) gomso öböl (1) goseong (1) goyang (1) graffiti (1) Gwanghwamun (1) gyémánt szútra (1) gyerekek (1) gyereknap (1) Haedong Yonggungsa (1) haeinsa (1) haenyeo (3) hagyomány (1) hagyományos orvoslás (1) hallabong (1) hallasan (2) hallyu (1) hampyeong (1) handel (1) hangszerek (1) hanok (1) han hyo-joo (1) han youngsoo (1) harangöntés (1) harbin (1) háztető (1) ha my (1) hendri hamel (1) heo jun (1) himalája (1) hímzés (1) hiperrealizmus (1) holdújév (1) hollywood budapesten (1) hwang dzsini (1) hyeonjong király (1) iksan (1) ikseon-dong (1) indie rock (2) insadong (2) insane (1) iparművészet (1) iskola (1) jack london (1) jade garden (1) japán (2) japán kert budapesten (1) japán megszállás alatt (1) japán sziget (1) jaurim (1) jégfesztivál (1) jeju (8) jenbien (1) jeokbyeokgang (1) Jeongseon (1) jeong joongwon (1) jeonju (1) jeonju bibimbap fesztivál (1) jindo (2) jindoi dog (1) jogyesa (2) joo myung-duck (1) joseon (2) jun dongdzsu (2) jupo (1) k-pop (4) kábítószer (1) kalligráfia (1) karácsony (3) kárpótlás (1) katasztrófa (1) katolicizmus (1) kazahsztán (1) kelet-ázsia (2) kenyér (1) kényszergyógykezelések (1) kétségek (1) kézírás (1) kiállítás (1) kilakoltatás (1) kimcshi (1) kim chu-ja (1) Kim Deog-young (1) kim jaejoong (1) Kim Ki-chan (1) kim ki-chang (1) kim ki-duk (1) kim nam gil (1) kim sun hyuk (1) kim yoon-ah (1) kína (1) kínai - koreai kulturális viszály (1) kismarton (1) kiszeng (1) kitoloncolás (1) klasszikus zene (2) kokdu (2) komfortnők (1) konfucianizmus (1) könyvtár (1) koreabarát japán tudósok (1) koreai árvák (2) koreai drámák (1) koreai fekete szeder (1) koreai festészet (3) koreai film (1) koreai gyerekek (3) koreai kulturális központ (4) koreai mitológia (1) koreai nyelv (1) koreai öregek (1) koreai sorozat (1) koreai szobrász (1) koreai szórakoztatóipar (1) korean wedding (1) korrupció (1) koryo-saram (2) közmondások (1) közösségvállalás (1) kutyahús (1) ladieu (1) lámpás (1) leesong hee-il (2) lee jae-hyo (1) lee jung seob (1) lee wan (1) legyező (1) lengyelország (1) levendula (1) lotus lantern fesztivál (1) magocska (1) magyarország (1) magyar tankönyv (1) maisan tartományi park (1) mai ratima (1) Man on the Edge (1) maria schutz (1) média (1) mei lanfang (1) messiás (1) metoo (1) midang (1) migráció (1) min byung-hun (1) Miryang (1) modo (1) mot (1) művészfilmek (1) my lawyer mr. jo (1) naejangsan nemzeti park (1) naesosa (1) nagypéntek (1) namdaemun (2) namhansanseong (1) namsadang nori (1) namsan torony (1) nanking (1) ndk (1) nell (1) nemes nagy ágnes (1) nők helyzete (1) NSZK (1) nyivhek (1) ökoszisztéma (1) önrendelkezés (1) önvédelem (1) örökbefogadás (4) pafosz (2) pagodák (1) paju book city (1) palota (1) pansori (2) park yoochun (1) patbingsu (1) piac (2) pilinszky jános (1) Pilis (1) planet of snail (1) postman to heaven (1) pyeongchang (1) rain (1) ramsari egyezmény (1) regény (1) relaxálás (1) rock (1) románia (1) rudolf steiner (2) sámánizmus (1) samsung magyarországon (1) sang-yeo (1) sapsalgae (1) sárkány (2) sejong city (1) selyem (1) seollal (1) seonnyeotang (1) seonunsa templom (1) seoraksan (1) seoullo 7017 (1) seo jeong-ju (1) shameless (1) silenced (1) sinheung (1) song chang-ui (1) song mongyu (1) space out competition (1) springtime (2) Ssanggyesa (1) suk chang woo (1) sweet sorrow (1) szahalin (1) szahalin-koreaiak (2) szeretet (1) szobrászat (1) szórakoztatóipar (1) szöul (12) szovjet-oroszország (1) táblanyomat (1) taeanhaean nemzeti park (1) táncelőadás (1) tapsa templom (1) tavasz (1) teakultúra (1) templom (3) tenger (1) tengerpart (1) természetfotók (2) természetvédelem (1) tiltakozás (1) torz hősünk (1) tripitaka koreana (1) ugeum-am (1) ugeum-bawi (1) uilták (1) ulleungdo (1) ulsan (1) unesco bioszféra rezervátum (1) unesco világörökség (2) unni (1) útleírás (3) üzbegisztán (1) városi kertek (1) vay péter (1) vegyesházasság (1) velencei biennálé (1) vietnami háború (1) viktor coj (3) virágfesztivál (1) Yakcheonsa (1) yanagi soetsu (1) Yangnyeongsi (1) yeomiji (1) yeongheungdo (1) yiruma (1) yi maechang (1) Yi Mok (1) yi mun-yol (1) yongcheonsa templom (1) yoochun (1) yun dong-ju (2) zainicsi (3) zen buddhizmus (1) Címkefelhő

Archívum

  • 2025 július (1)
  • 2025 június (1)
  • 2025 április (1)
  • 2024 október (1)
  • 2024 május (2)
  • 2024 január (1)
  • 2023 augusztus (1)
  • 2022 október (1)
  • 2022 szeptember (2)
  • 2021 december (1)
  • 2021 november (1)
  • 2021 október (2)
  • Tovább...
süti beállítások módosítása
Dashboard